A gyöngyök két nagyobb csoportba oszthatók, az őket kiválasztó kagylók élőhelye szerint: a kevésbé értékes édesvízi gyöngyök és az értékesebb sós vízi gyöngyök csoportjába.
A gyöngyök ékszerekben való használata a régészeti leletek tanulsága szerint már több, mint 2000 éves múltra tekint vissza, az ógörög kultúrában pl. Aphrodité könnyének nevezték.
A természetesen képződő gyöngyök általános jellemzője az amorf formák, hiszen a gyöngy úgy keletkezik, hogy valamilyen formájú szennyeződés kerül a kagylóba, melynek hatására a kagyló kemény, meszes burkot választ ki a szennyeződés köré, így a tökéletesen kerek természetes gyöngyök annyira ritkák, hogy elképesztően magas áron cseréltek, cserélnek gazdát.
Emiatt, illetve a gyöngykagylók nagymértékű lehalászása miatt már évszázadok óta próbálkoztak a gyöngykagylók telepekben való tenyésztésével illetve a gyöngy “termelésének” mesterséges irányításával, mely folyamatban gömbölyű testet helyeznek a kagylóba, ami köré a kagyló kiválasztja ezt a szépen csillogó lüszter nevű anyagot.
Az igazi áttörés a gyöngy termelésben 1905-ben történt, mikor is egy japán kísérletező kedvű tudós Kokcohi Mikimoto fejlesztett ki egy olyan eljárást, mely során kerek gyöngyöket tudott hatékonyan előállítani. Francia Polinézia 1962-ben csatlakozott a gyöngytermelés hálózatába, aminek a különleges sötét színű Tahiti gyöngyöket köszönhetjük.
Affianced ékszer ajánlat
Hókirálynő gyöngy gyűrű
Affianced ékszer ajánlat
Tahiti Glamour gyűrű